İlçemizde Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle program düzenlendi. Gülağaç İlçe Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Gülağaç Şubesi tarafından organize edilen program, İlçemiz 75. Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.
“Peygamberimiz ve Gençlik” temalı programa, İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, İlçe Jandarma Komutanı Fatih YERLİKAYA, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, İlçe Müftüsü Hüseyin YILDIRIM, Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. İsa ATCI, kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, İmam-Hatipler ve Kur’an Kursu öğreticileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 Program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Bekarlar Merkez Camii İmam-Hatibi Zekeriya SALLABAŞ tarafından tilavet okunması ve Gülağaç İlçe Müftüsü Hüseyin YILDIRIM tarafından yapılan açılış konuşması ile devam edildi. Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. İsa ATÇI tarafından “Hazreti Peygamber ve Gençlik” konulu konferans verildi. Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle düzenlenen Hadis ezberleme, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerin verilmesi ile program sona erdi.