16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması seçimleri nedeniyle Halk Oylaması Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirildi.
İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonunda Sayın Kaymakamımız Kadir ULUSOY başkanlığında düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Gülpınar Belediye Başkanı Mustafa BAYMIŞLIOĞLU, Saratlı Belediye Başkanı Nedim UĞUZ, CHP İlçe Başkan V. Ahmet KIMIK, MHP ilçe Başkanı Etem YENİL ile Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı. 
        Kaymakam Kadir ULUSOY; yaptığı açıklamada Anayasa değişikliği halk oylaması seçimi ile ilgili güvenlik birimlerinin her türlü tedbiri alarak herhangi bir aksamaya meydan vermeyeceğini, ancak siyasi parti ilçe başkanları ile köy ve mahalle muhtarlarınında seçim süresince duyarlı olmaları, herhangi bir olumsuzluk anında güvenlik güçleri ile doğrudan irtibata geçmelerini, yapılcak siyasi çalışmalarda herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesine dikkate etmelerini, halk iradesinin sandığa en iyi şekilde yansıması konusunda azami gayret gösterilmesi gerektiğini belirtti.