Mevlid-i Nebi Haftası” münasebetiyle Gülağaç İlçe Müftülüğü ve Gülağaç İmam-Hatip Ortaokulu Müdürlüğü koordinesinde Gülağaç 75.Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonunda kutlama programı düzenlendi.
Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir ULUSOY, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, İlçe Müftüsü Mehmet Ali DİLEK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR. İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet GÜRLEK, İlçe Yazı İşleri Müdürü Yılmaz AKTEMİR, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sami DÜZGÜN, Vakıf Müdürü Lokman ABUR ile Kuran Kurslarında okuyan öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
           Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Hasan UÇAR’ın konuşmacı olarak katıldığı program saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Gülağaç İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Ahmed Tahir TOKGÖZ’ ün okumuş olduğu Kur’anı Kerim tilaveti ile devam edildi. Program Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın doğumu münasebetiyle, Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan UÇAR tarafından yapılan peygamberimizin hayatına ilişkin kesitlerin ve anekdotların yer aldığı konuşma ile sona erdi.
         Program sonunda İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir ULUSOY tarafından programa konuşmacı olarak katılan  Aksaray Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.Hasan UÇAR’a hediye takdim edildi.