İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY İlçemizde Madde Bağımlığı ile Mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ile ilgili olarak teşekkür mesajı yayınlamıştır.
 
                 İlçemizde oluşturulan Madde Bağımlılığı ile Mücadele Komisyonu tarafından farkındalığı arttırmak ve başta lise öğrencileri ve velileri bilgilendirmek amacıyla bir takım çalışmalar yapmıştır.
                 Bu doğrultuda İlçemiz Merkez 75 .Yıl Anadolu Lisesi, Anadolu İmam-Hatip Lisesi, Demirci Çok Programlı Anadolu Lisesi, Gülpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Saratlı Çok Programlı Anadolu Lisesinde okuyan öğrenciler ve öğrencilerin velilerine yönelik olarak, belirli bir program dahilinde, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı personellerince eğitimler verilmiştir. Madde Bağımlığı ile ilgili olarak verilen eğitimlere katkı sağlayan İlçe Jandarma Komutanı Fatih YERLİKAYA, İlçe Müftüsü Hüseyin YILDIRIM, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Volkan KÖSE, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığında görevli Ebe Esra KESKİN ile eğitimlere katılım sağlayan öğrenci ve velilere teşekkür ediyorum.   
                 Yine Madde Bağımlığı ile Mücadele Komisyonu tarafından liseler arası olarak düzenlenen Afiş yarışmasında; Gülağaç 75.Yıl Anadolu Lisesi 12/A sınıfından Gizem KOZ birinci, Saratlı Çok Programlı Anadolu Lisesi 12/A sınıfı öğrencisi Seher KAPLAN ikinci, Demirci Çok Programlı Anadolu Lisesi 10/A sınıfı öğrencisi Hasan DURU ise üçüncü olmuştur.
 
                 Kaymakamlığımız tarafından afiş yarışmasında derece giren öğrencilerden birinci olana tam altın, ikinci olana yarım altın ve üçüncü olana ise çeyrek altın hediye edilmiştir.