İlçemiz Hükümet Konağı Önünde bulunan Atatürk Anıtına İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Fatih YERLİKAYA, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman YUVANÇ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR tarafından çelenk sunuldu. 09:05 – 09:07 arası iki dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile çelenk sunma töreni sona erdi.

        Çelenk sunma ve anma programına İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Fatih YERLİKAYA, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Adalet ve Kalkınma Partisi Gülağaç İlçe Başkanı Ramazan KANDİŞ, Cumhuriyet Halk Partisi Gülağaç İlçe Başkanı Sait UZUN, İlçemiz Kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

           Gülağaç 75.Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Mimar Sinan İlkokulu tarafından düzenlenen anma programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen konuşma Mimar Sinan İlkokulu Ana Sınıfı Öğretmeni Özge ÇİÇEK tarafından yapıldı. Anma programı öğrenciler tarafından okunan şiirler, slayt gösterisi, oratoryo ve ront gösterisi ile sona erdi.