Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ölümünün 79.yılı münasebetiyle İlçemizde çelenk sunumu ve anma programı düzenlendi.
        İlçemiz Hükümüt Konağı Önünde bulunan Atatürk Anıtına İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman YUVANÇ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR tarafından çelenk sunuldu.
        Anma programına İlçemiz Kaymakamı Sayın Kadir ULUSOY, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, siyasi parti temsilcileri, İlçemiz Kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 
        Gülağaç 75.Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından düzenlenen anma programı sayğı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen konuşma Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Müdürü Hüseyin KOÇAK tarafından yapıldı. Anma programı öğrenciler tarafından okunan şiirler, slayt gösterisi ve Gülağaç Ortaokulu Öğrencilerince oluşuturulan koro tarafından söylenen türkü ve marşlarla sona erdi.