Aksaray Valiliği öncülüğünde Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile kurum ve kuruluşların iş birlikteliğinde, İlimizde dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli ve eski hükümlülere yönelik 2018 yılı 2. Döneminde yapılan çalışmalar neticesinde 13 engelli, 9 eski hükümlü olmak üzere toplam  22 kişi 50 bin liraya kadar hibe desteği projesi almaya hak kazanmıştır.
Dezavantajlı gruplara yönelik yönelik hibe desteği konusunda 2019/2. Dönem için ise yine kurum ve kuruluşlarımız ile iş birlikteliği içerisinde çalışma öngörülmektedir.
Bu kapsamda İl, İlçe ve Beldelerimizde kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızın öncelikle uygulamalı girişimcilik sertifikası almalarının sağlanması ve bu proje başvuruları için Aksaray İŞKUR’da kurulan ücretsiz hizmet veren proje destek ofisi ile diyaloğa geçmeleri büyük önem arz etmektedir. Hibe destek projelerinden yararlanmanın ön koşulu olan uygulamalı girişimcilik eğitimi için ihtiyaca bağlı olarak girişimcilik kursları düzenlenecektir. Ayrıca uygulamalı girişimcilik sertifikasına sahip engelli vatandaşlarımızın en geç 07 Aralık 2018 tarihine kadar projelerini eksiksiz olarak Aksaray İŞKUR İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Yine eski hükümlü vatandaşlarımızın da Aksaray Denetimli Serbestlik Müdürlüğü aracılığı ile projelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.
Konu ile ilgili olarak 0 382 213 50 92 nolu telefondan ve https://www.iskur.gov.tr/duyurular/iskur-engelli-istihdamina-yonelik-desteklerini-arttirarak-surduruyor/ internet adresinden de detaylı bilgi edinilebilir.