Cumhuriyet Bayramının 93.Yıl Dönümü kutlamaları İlçemiz Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtına Sayın Kaymakamımız Mehmet Fatih KOCA ve Belediye Başkan V. Recep AVAN' ın çelenk sunması ile başladı. Törene ilçemizde görevli daire amirleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile çelenk töreni sona erdi.
        Kutlama programı 75.Yıl  Anadolu Lisesi Konferans Salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Kutlama programına İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih KOCA, Belediye Başkan V. Recep AVAN, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Müftüsü Mehmet Ali DİLEK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman YUVANÇ, Nüfus Müdürü Muhlis ADIGÜZEL, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent SAKLAV, Yazı İşleri Müdürü Yılmaz AKTEMİR, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Ağca OKUR, Tapu Müdürü Yusuf SARI, Malmüdürü Ahmet Kürşad DOĞAN, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Seda SOMA, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Lokman ABUR, Şube Müdü Zafer TOPÇU, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Gülağaç halkı katıldı.
          Kutlama programında günün anlam ve önemeni belirten konuşma Atatürk Ortakokulu Müdürü Mehmet HANLI tarafından yapıldı. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemİni belirten şiirlerin okunması ve halk oyunları göstesirisi ile devam edildi. Gülağaç Ortaokulunda görevli öğretmenler tarafınrah hazırlanan "Benim Adım Cumhuriyet" adlı drama sunumu yapıldı. Gülağaç Ortaokulu ögrencilerinden oluşan "Cumhuriyet Marşları Korosunun" vermiş olduğu mini konserle kutlama program sona erdi.