23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçemizde düzenlenen törenlerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR tarafından Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

            İlçemiz Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene İlçe Kaymakam V. Sayın Mehmet GÖZE, Belediye Başkan V. Fatih KARA, İlçe Jandarma Komutan V. Adem FISTIK, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR, İlçe Müftüsü Mehmet Ali DİLEK, CHP İlçe Başkanı Muharrem YILDIRIM, İlçemizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri ile siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

           Kutlama programına saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlandı. Günün önlem ve anlamına binaen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR tarafından açılış konuşması yapıldı. Programa öğrenciler tarafından okunan şiirler, 23 Nisan Dans Gösterisi, Halk oyunları gösterileri ile devam edildi. Kutlama programı öğrenciler arasında yapılan, balon patlatma, en yavaş bisiklet sürme, yumurta yarışı ve sandalye kapma yarışı ve bu  yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediye takdimi ile sona erdi.