2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının huzur ve güven içinde geçmesi amacıyla, okullarda alınması gereken güvenliğin azami ölçüye çıkarılması ve uyuşturucu maddelerle mücadele kapsamında, İlçemizde yapılacak çalışmaları koordine etmek maksadıyla Kaykamımız Sayın Kadir ULUSOY başkanlığında Huzur ve Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Gülpınar Belediye Başkanı Mustafa BAYMIŞLIOĞLU, Saratlı Belediye Başkanı Nedim UĞUZ, Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR, Yazı İşleri Müdürü Yılmaz AKTEMİR ile Köy ve Mahalle Muhtarları, Okul İdarecileri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR tarafından İlçemizde geçen yıllarda yapılan çalışmalar ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgiler verildi.
Toplantıda konuşan İlçe Kaymakamımız Sayın Kadir ULUSOY, İlçemizde mevcut okullarda genel itibari ile herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını, ancak her ne şekilde olursa olsun bir olumsuzluk tespit edilmesi halinde vatandaşlarımızın ve ilgili idarecilerin konuya duyarlı olmalarını ve güvenlik güçlerine anında durumu bildirmelerini gerektiğini belirtti. Ayrıca her okula kamera sistemi yapılması konusunda çalışmaların devam ettiğini ve eksik olan okullarında tamamlanarak bütün okulların güvenlik kamerası ile donatılacağını, Emniyet ve Jandarma ekiplerinin okulların çevresinde gerekli önlemlerin alınarak okulla alakası olmayan kişilerin uzaklaştırılması, 18 yaşından küçük kişilere alkol ve tütün ürünü satılmaması konusunda gerekli önlemlerin alınması planlandığını belirtti. Toplantıda söz alan muhtarlar, okul idarecileri ve okul aile birliği başkanları eğitim ve öğretim yılı içerisinde karşılaştıkları sorunları dile getirerek, gerekli önlemlerin alınması talebinde bulundular.