15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Gülağaç Hükümet Meydanında program düzenlendi. 


        Programa Aksaray Vali Yardımcısı Sayın Gürkan KARAMAN, Belediye Başkanı Faruk TEYMEN, İlçe Jandarma Komutanı Necati ÇEVİRCİ, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, Saratlı Belediye Başkanı Nedim UĞUZ, Akparti İlçe Başkanı Ramazan KANDİŞ, MHP İlçe Başkanı Etem YENİL, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, kamu kurumları memur ve çalışanları ile vatandaşlar katıldı.

        Program vatandaşların yoğun katılım sağladığı yürüyüş ile başladı, Yürüyüş sonrası saygı duruşu ve istiklal marşının okunması, Gülağaç Merkez Camii İmam Hatibi Fatih ÇALIŞKAN tarafından tilavet okunması, İlçe Müftüsü Mehmet Ali DİLEK tarafından dua yapılması ile devam edildi. Günün anlam ve önemine binaen konuşma Gülağaç Belediye Başkanı Faruk TEYMEN tarafından yapıldı. 
        Günün anlam ve önemine binaen belgesel ve filmlerin izlenmesi, marşların dinlenmesi ve canlı yayın bağlantıları ile program devam etti. Saat 00.13 İlçemiz Merkez Kasaba ve Köylerinde tüm camilerimizde selalar okunarak demokrasi nöbetlerine devam edildi.